Newsletter

Zapisz się na Newsletter!

Newsletter

Podaruj prezent

Podaruj Voucher na
usługi Hotelu!

Kup prezent

Dobra lokalizacja

Sosnowiec 10 km dojazd 10 min
Tychy 17 km dojazd 15 min
Gliwice 29 km dojazd 20 min
Chorzów 10 km dojazd 10 min
Kraków 78 km dojazd 50 min
Zobacz mapę

Atrakcje regionu

Polecamy Śląskie!!!

Przedstawiamy Państwu wybrane atrakcje regionu, które pozwolą uatrakcyjnić i umilić Państwu czas spędzony w stolicy Górnego Śląska.

 • Muzeum Śląskie – www.muzeumslaskie.pl
 • Centrum Scenografii Polskiej –oddział Muzeum Śląskiego. Nie jest to typowe muzeum, raczej placówka wielozadaniowa, która zajmuje się między innymi kolekcjonowaniem i dokumentowaniem dorobku scenografii polskiej oraz polskiego teatru, a także organizacją wystaw i wydarzeń edukacyjnych.
 • Spodek – www.spodek.com.pl – Największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce.
 • Archikatedra Chrystusa Króla – www.katedra.katowice.opoka.org.pl – Największa katedra w Polsce
 • Muzeum Archidiecezjalne – Miejsce skupiające Muzeum Sztuki Religijnej oraz Galerię Sztuki Współczesnej Fra Angelico. W Muzeum zasługuje na uwagę ciekawa kolekcja dzieł gotyckiej sztuki cechowej oraz gotyckiego malarstwa tablicowego, rzeźby i rzemiosła artystycznego. Galeria jest miejscem, w którym organizowane są wystawy i wernisaże w duchu dialogu Kościoła z różnymi postawami artystycznymi.
 • Muzeum Najmniejszych Książek Świata Zygmunta Szkocnego – wystawa stała, prezentująca miniaturowe wersje wybitnych dzieł literatury polskiej.
 • Harcerskie Muzeum Etnograficzne – www.hme.zhp.pl – Muzeum skupia eksponaty przywożone z wypraw harcerskich z różnych zakątków Polski.
 • Muzeum Historii Katowic – www.mhk.katowice.pl – Znajdują się tam zbiory wyeksponowane głównie na wystawach stałych: Dzieje Katowic 1299-1990 i W kamienicy mieszczańskiej.
 • Muzeum Hansa Klossa – www.hans-kloss.pl – Placówka kulturalno – rozrywkowa, w której można zobaczyć figury woskowe, pamiątki prosto z planu, zdjęcia, nagrody.
 • Osiedle Giszowiec - Kolonia górnicza kopalni Giesche: miasto-ogród, dzieło braci Emila i Georga Zillmannów z XX w.; zachowało się kilka kwartałów domów mieszkalnych, dawna karczma, nadleśnictwo, szkoły i sklepy.
 • Osiedle Nikiszowiec - Osiedle zostało wybudowane z myślą o pracujących w pobliskiej kopalni górników. Bogata historia oraz ciekawa architektura początku XX wieku stwarzają niepowtarzalny klimat, który sprawia, niesamowite wrażenie.
 • Sanktuarium – Matki Boskiej Bogucickiej – www.bogucice.katowice.opoka.org.pl – Ideą, które przenika całe sanktuarium jest pomoc ubogim oraz motyw dziecka.
 • Szlak Zabytków Techniki – www.zabytkitechniki.pl – Szlak składa się z 32 obiektów rozmieszczonych w województwie Śląskim niezwykle cennych pod względem historycznym i architektonicznym pamiątek po XVIII-wiecznej rewolucji przemysłowej. Zwiedzanie odbywa się zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią, a wśród licznych miejsc, które warto odwiedzić, są kopalnie, sztolnie, browary, parowozownie, kuźnie i fabryki o różnej specjalności.
 • Filharmonia Śląska - www.filharmoniaslaska.art.pl – Jest to instytucja, która zaspokaja potrzeby odbiorców w dziedzinie muzyki symfonicznej, chóralnej i kameralnej.
 • Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego – www.teatrslaski.art.pl – Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach jest największą sceną dramatyczną na Górnym Śląsku. W otwartym w 1907 roku gmachu, zbudowanym według projektu architekta Carla Moritza, przez pierwsze 15 lat funkcjonował teatr niemiecki. Po powrocie Śląska do granic Polski w budynku tym w październiku 1922 roku rozpoczął działalność Teatr Polski w Katowicach.
 • Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM – www.ateneum.art.pl – Jest jednym z najstarszych zespołów lalkowych w Polsce, istnieje od 1945 roku.

Dla młodszych uczestników wypraw po regionie śląskim polecamy:

KODY GDS QUALITY

Amadeus: CH KTWQUA

Sabre: IH 66774

 

Galileo: CH 89735

Worldspan: IH KTWQA

Pegasus: IH 39116

KODY GDS ECONOMY

Amadeus: CH KTWESH

Sabre: IH 215382

 

Galileo: CH A5436

Worldspan: IH KTWES

Pegasus: IH 43356

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij